У цю групу тестів входять найрізноманітніші особистісні тести - опитувальники, які поділяють на тести, що оцінюють особистісні риси, і тести, діагностують інтереси і установки людей. У професійній психодиагностике використовують як загальнопсихологічні тести дослідження особистості (16-факторний опитувальник Р. Кеттела, опитувальник Г. Айзенка), так і спеціально розроблені тести для професійної сфери. Як приклад опитувальників на інтереси можна назвати диференційно-діагностичний опитувальник Е.А. Суб'єктивніметоди грунтуються на самооцінці або самозвітах випробовуваних, а також на думці дослідників про той чи інший спостерігається явище або отриманої інформації. З виділенням психології в самостійну науку суб'єктивні методи отримали першочергове розвиток і продовжують удосконалюватися в даний час. Об'єктивні методи спостереження розробляли для отримання достовірного наукового знання. Проте проводить спостереження людина, і тому суб'єктивний фактор завжди присутній в її спостереженні.
Цей вид опитування дозволяє глибше, ніж письмовий, проникнути в психологію людини, оскільки питання, що задаються дослідником, можуть коригуватися в процесі дослідження залежно від особливостей поведінки і реакцій випробуваного. Суть його полягає в тому, що психологи проводять опитування працівників досліджуваної професії, пропонуючи їм описати критичну ситуацію в роботі і її результат. Інцидентом може стати будь-яка піддається спостереженню та аналізу людська діяльність, що дозволяє за особливостями її здійснення зробити певні висновки про працівника. Критичним інцидент стає в тому випадку, якщо мета діяльності чітко представлена спостерігачеві та визначено наслідки трудової поведінки (успішні, неуспішні). Крім зазначених методів існують і інші методики вивчення психічних явищ. Від опитування метод бесіди відрізняється більшою свободою проведення процедури. Як правило, бесіда проводиться в невимушеній обстановці, а зміст питань змінюється в залежності від ситуації і особливостей випробуваного.
Опит являє собою метод, при використанні якого людина відповідає на ряд питань, що задаються йому. Є декілька варіантів опиту, і кожний з них має свої достоїнства і недоліки. Заключний етап — це етап узагальнення, перехід від навчання до дії. На цьому етапі психолог має приділити особливу увагу висновкам і сприяти закріпленню мотивації клієнта до зміни думок, дій і почуттів у його повсякденному https://tarotkard.com/2022/06/21/page-45/ житті. На заключному етапі необхідно провести процедуру “відокремлення” консультанта і клієнта. На корекційному етапі психологом і клієнтом проробляються різні варіанти розв’язання проблеми і здійснюється вибір серед альтернатив. Дослідник виходить із характеру проблеми, цілей і завдань роботи, конкретного матеріалу, яким він розташовує, рівня оснащеності дослідження й своїх можливостей.
3. Конкретні наукові методи
Те ж відноситься і до двох інших групах даній класифікації. Друга група об'єднує методи описової психології, обозначаемой і як гуманітарна, і як розуміє психологія. Третя група - методи практичної психології, рамки якої звужені до психотерапевтичної практики. Кілька еклектичним виглядає і склад кожної групи. За кількістю учасників-об'єктів вивчення (випробовуваних, обстежуваних, респондентів і т. п.) розрізняють методи індивідуальні та групові.
Представлено перший комплект для розробників на базі Snapdragon 888
Кажучи про діагностичне значення матеріалів, одержуваних при психологічному дослідженні, ми неминуче стикаємося з питанням про їх специфічність. Вони, як і матеріали клініко-психопатологічного дослідження, набувають специфічність лише в складній системі клінічних чинників. Ретельно проведене психологічне дослідження нерідко виявляє справжню і відкидає уявну характерність деяких з отриманих матеріалів. Організаційно-процедурні етапи визначають хід виконання тактичних завдань, взаємодії з досліджуваним об’єктом, дій з даними про досліджуваний об’єкт. Всі етапи мають відносну тимчасову послідовність, разом з тим вони можуть чергуватися, забезпечуючи безперервність дослідницького процесу[6, c. Специфіка наукової психології полягає в тім, що вона для зі своїх даних використовує цілий арсенал наукових методів.
Причому особливістю конструювання є тс, що модель створюється дослідником для полегшення пізнання, відтворює внутрішню структуру власне психічного процесу. Спостереження специфічно людський метод пізнання об'єктивної дійсності. Спостереження впмапк активізації всіх психічних процесів особистості, особливо уваги та мислення. У процесі послідовного виконання вправ здатність спостерігати може удосконалюватися і поступово ставати рисою особистості - спостережливістю. У найзагальнішому сенсі метод - це шлях наукового дослідження або спосіб пізнання будь-якої реальності.
Від інших методів дослідження тести відрізняються тим, що передбачають чітку процедуру збору і обробки первинних даних, а також своєрідність їх подальшої інтерпретації. За допомогою тестів можна вивчати і порівнювати між собою психологію різних людей, давати диференційовані і порівнянні оцінки. Методи психологічного дослідження націлені на розкриття особливостей, закономірностей, механізмів психіки окремих індивідів і соціальних груп, а також для аналогічного дослідження психічних процесів і явищ.
Конкретно-науковий рівень методології у психології. Дайте характеристику первинним і вторинним властивостям людини як індивіда. Вказівки на те, що саме в професійній роботі здається найбільш важким, найменш піддається вивченню. Введення в методи експериментальної психології. Використання конкретних методик в об'єктивному психологічному дослідженні. Акумулюються в прислів'ях, приказках і представляють певний інтерес для вивчення. 11.Спеціфіческіе методи галузевих психологічних наук.