Журналісти почали організовувати незалежні пресові видання. Проте невдовзі гітлерівська військ. Окупаційна адміністрація ліквідувала всі друковані засоби інформації, що проводили незалежну від неї політ. Зокрема, були закриті газети «Сурма» та «Українські вісті» у Львові, «Українське слово» в Києві. Редакторів та співробітників цих органів, зокрема в центр. Землях, було заарештовано, а деяких навіть фізично знищено. 1915 з’являється неперіодичний орган київ.
У 1863 році вийшов Валуєвський циркуляр, де було сказано, що української мови не було, немає й бути не може. Документ заборонив друк навчальної та релігійної літератури українською мовою. Перші українські періодичні видання друкувалися іноземними мовами. 1776 року почав виходити перший в Україні тижневик «Gаzette de Leopol» («Львівська газета»). Він видавався французькою мовою та розповідав про політичне й суспільне життя всіх головних міст тогочасної Європи. Газета проіснувала лише один рік, проте саме вона стала початком виходу української преси. Зміна національного етноніма русин, руський (від Русь) на українець (від Україна) була історично необхідна.
Так як мешканці Гуцульщини ніколи не кажуть “Карпати”, просто кажуть “гори”. Тому що люди самі себе не називають, у них нема потреби, вони й так знають, хто вони є. Я з цього починаю свою книжку. Закон Мерфі – найбільші помилки є завше на першій сторінці. Якщо розгорнути більшість книжок з історії України, то там читаєш першим речення, що “Україна” означає “окраїна”.
Іншими мовами
«Більшовик» у Києві, двомовний пресовий орган харків. Губкому КП(б)У «Комуніст», двомовний урядовий орган «Вісті» (друкувався в Харкові). У грудні 2011 редакція газети «Сегодня», зокрема головний редактор Ігор Гужва, заявила про передстрайковий стан через спроби керівництва запровадити у виданні цензуру та публікацію джинси.
Преса підрадянської України. Поразка української революції 1917—1921 призвела до нового розчленування укр. Земель і до нових утисків укр. В УСРР були закриті всі нац.-демократ., навіть соціаліст., видання, що не прийняли більшовицького режиму (див. Більшовики). Орган боротьбистів (див. Українська комуністична партія (боротьбистів)). Україні оформлюються партії політичні, більшість з яких засновують власні друковані органи.
Рішення суду як нововиявлена обставина для перегляду іншого рішення суду, — позиція КАС ВС
На відміну від інших інформаційних жанрів репортаж не просто повідомляє про факти, події, а показує їх через безпосереднє сприйняття автора, ніби відтворюючи картину того, що відбувається. В основі репортажу завжди знаходиться суспільно значуща подія, яка розвивається на очах у читача. Це свого роду історія події.
Поставив авто на місці для осіб з інвалідністю: у Києві покарали «героя паркування», фото
Якщо єзуїти кажуть, що немає шкіл, то будемо творити школи. Кажуть, у вас немає книжок, тоді будемо друкувати книжки. Тоді кажуть, що ми не знаємо латинської мови, ну то будемо вчити латинської, грецької мови. Головною ідентичністю була не національна, а релігійна. Це було те, що об'єднує в межах більшої спільноти. Ця спільнота мала географію, звісно, вона була умовна, оскільки карт не було. Але були святині, місця паломництва і була згадка, що Київ – це перше християнське місто.
Від 1922 в УСРР друкувалася лише більшовицька преса. Обкладинка журналу «Русалка Дністровая»У Західній Україні в 1-й половині 19 ст., за імператорів Франца I та Фердинанда I Габсбургів, власті всіляко стримували розвиток національної української преси. Так, 1834 «Руській трійці» не вдалося розпочати випуск альманаху «Зоря», через заборону цензури альманах «Русалка Дністровая» був видрукуваний лише 1837 в м. Будапешт (нині столиця Угорщини).
Єфремова «Чи буде суд, чи буде кара», що була надрукована в рос. Газеті «Киевские отклики» в жовтні 1905. Дозволу, 12 листопада 1905 в м. Лубни українською мовою вийшло перше число газети «Хлібороб» https://www.06237.com.ua/list/410116 (видавець — В.Шемет). Основні функції засобів масової комунікації — інформація, освіта, створення громадської думки та виховання — знаходять своє втілення в конкретних жанрових формах.