banner

We love to create unique, successfull templates for your websites

countdown Timer Expired

Days
Hours
Minutes
Seconds
Ingveri peamiste bioaktiivsete ainete hulka kuuluvad gingeroolid ja shogaoolid

Ingveri peamiste bioaktiivsete ainete hulka kuuluvad gingeroolid ja shogaoolid

Töö IBS-ile spetsialiseerunud dietoloogiga on ideaalne enne selle lähenemisviisi alustamist, kuna taaskasutamise etapp on keeruline ja nõuab sageli juhiseid FODMAP-rühmade ja toitude süstemaatiliseks taaskasutamiseks.

Monashi ülikooli FODMAP-i rakendus on suurepärane tööriist madala FODMAP-i dieedi jaoks.

Kas ma saan madala FODMAP-i dieeti pikaajaliselt järgida?

FODMAP-id on teie soolebakterite poolt kääritatavad ja aitavad seega kasulikel bakteritel areneda. FODMAP-ide pikaajaline vältimine võib häirida mikrobiota tervislikku tasakaalu, mis võib negatiivselt mõjutada teie tulevast seedetrakti tervist.

Töötage selle nimel, et lisada FODMAP-rühmad oma dieeti tagasi vastavalt dieediarsti juhistele. Kui teil ei õnnestu või te ei talu teatud FODMAP-i rühmi või toite, võite lähitulevikus uuesti proovida. Eesmärk on minimeerida sümptomeid, aga ka võimalikult palju liberaliseerida oma toitumist, et vältida toitainete puudust ja ebatervislikke mikrobiota muutusi.

Millal arsti poole pöörduda

Kui tunnete muret krooniliste sümptomite pärast, mis ei allu madalale FODMAP-i dieedile, või sümptomid süvenevad, planeerige visiit oma arstiga, et arutada sobivat raviplaani.

Kuigi IBS võib põhjustada ebamugavaid ja kurnavaid sümptomeid, võib teatud kääritatavate süsivesikute piiramine mõne nädala jooksul leevendada sümptomeid ja taastada elukvaliteeti. Madala FODMAP-i sisaldusega dieet võib tunduda piiravana, kuid piisava uurimistöö ja planeerimise korral on siiski võimalik nautida rahuldavat ja toitainerikast toitu. FODMAP-ide taaskehtestamine on pikaajalise soolestiku tervise jaoks hädavajalik.

Maailma rahvaarv kasvab jätkuvalt ja kasvab ka nõudlus toidu järele. Valgu alternatiivid, sealhulgas söödavad putukad, kui liha asendaja, on üks võimalik lahendus toidupakkumise ja nõudluse vahelise lõhe ületamiseks. Ja see pole ainult hiljutine moeröögatus – putukate söömine pärineb eelajaloolistest aegadest.

Võtmed:

 • Putukaid on söödud juba eelajaloolistest aegadest ja neid tarbitakse tavaliselt 113 riigis.
 • Söödavad putukad on üks alternatiivne toiduallikas, mis aitab ületada toitainete puudujääke.
 • Söödavad putukad on tihe toitaine ja hästi seeditav valguallikas, mis on võrreldav tavaliste lihaallikatega.
 • Toidu putukatega rikastamist käsitlevad uuringud on lapsekingades ja neid pole veel täiustatud.
 • Putukate söömine võib põhjustada terviseriske. Eksperdid soovitavad süüa ainult usaldusväärsetest farmidest pärit inimtoiduks kasvatatud putukaid.

Teadlased avastasid USA ja Mehhiko fossiilidest tõendeid putukate söömise kohta ning Hispaanias eelajaloolisi koopamaalinguid. See tava pärineb põlluharimise ja jahitööriistade ajastust, kuna putukad on mugav ja kergesti ligipääsetav toiduallikas.

Mis on söödavad putukad?

Söödavad putukad on need, mida inimesed saavad tarbida – võrreldes mittesöödavate putukatega on minimaalne mürgistusoht või tervisekahjustus. Need pakuvad lihaga võrreldes alternatiivset ja kvaliteetset valguallikat. 113 riigis juba tarbitavate söödavate putukate hulka kuuluvad ritsikad, musta sõdurikärbse vastsed, rohutirtsud, jaaniussikad ja termiidid.

Paljud peavad putukaid säästvamaks valguallikaks, kuna nad on viljakad ja nõuavad vähem ressursse. Need sisaldavad ka suures koguses valku ning pakuvad vitamiine, mineraalaineid ja küllastumata rasvu. Söödavad putukad võivad tööstusriikides valgu alternatiivina täielikult vastu võtta, kuid nende vastu huvi kasvab. Putukapõhised valikud on aga kasvavale maailma elanikkonnale keskkonnasõbralikud ja ressursitõhusad valguallikad.

Miks inimesed söövad alternatiivseid valke ja putukaid?

Illinoisi Urbana-Champaigni ülikooli toiduteaduse ja inimtoitumise professori Ph.D. Don Laymani ning toiduvalkude rolli lihasvalkude sünteesis 40-aastase teadusliku uurija sõnul võivad inimesed olla peaaegu loomasuutlikud. põhinev valk. Seetõttu võib alternatiivsete valkude väljatöötamine ja jätkuv kättesaadavus olla jätkusuutlikum lähenemisviis, mis aitab inimestel valguvajadusi rahuldada – rohkem kui süsivesikute allikad.

Alternatiivsed valgud, nagu söödavad putukad, pakuvad võimalust rahuldada valgu- ja kalorivajadusi neile, kes on huvitatud loomade heaolu tingimustest või kellel on piiratud toitumine, näiteks arengumaades või meditsiinilistes tingimustes. Mõned putukad on nii rauarikkad, et need võivad olla elujõuline vahend naistel kogu maailmas levinud rauavaegusaneemia vastu võitlemiseks. Söödavad putukad võivad hästi toimida ka neile, kellel on piimaallergia või kes ei söö imetajaid ja kellel on lihavaba toiduga valguvajadusi raske rahuldada.

Kas söödavad putukad on terved?

Kuigi tervisliku toidu lõplik määratlus sõltub inimesest, usun, et enamik inimesi nõustub, et toitu saab klassifitseerida tervislikuks, kui see:

 • Toetab kasvavat ja vananevat keha.
 • Tagab toitainete tiheduse ilma liigsete kaloriteta.
 • Aitab vähendada krooniliste haiguste riski.
 • Töödeldud minimaalselt.

Söödavad putukad vastavad loomulikult kõigile nendele kriteeriumidele tänu oma valgu-, kiudaine-, vitamiinide, mineraalainete rohkusele, madala küllastunud rasvade ja kõrge polüküllastumata rasvade sisaldusele ning võimele tugevdada terveid soolestiku baktereid. Randomiseeritud topeltpimedas 2018. aasta ristuuringus leiti, et ainult 25 g kriketipulbrit päevas kahe nädala jooksul suurendas terve probiootilise bakteri – Bifidobacterium loomade – arv 5,7 korda.

Kui tervislik tähendab lihasmassi kasvatamist ja säilitamist, kehakoostise parandamist ja sarkopeenia (vanusega kiirenenud lihaste kadu) riski minimeerimist, siis on piisava koguse valgu tarbimine ülioluline. Uuringud näitavad, et mitmed söödavad putukad pakuvad sarnaseid täisväärtuslikke valke – kõiki lihaste arenguks ja kasvuks vajalikke aminohappeid – võrreldes populaarsete loomakasvatusallikatega. Kõrge valgusisaldusega söödavad putukad on kollane jahuuss, jaaniuss, ööliblikad ja röövikuvastsed, rohutirtsud ja ritsikad. Need putukad pole mitte ainult valgurikkad, vaid ühes uuringus teatatakse, et nende valkude seeditavus – valgu kogus, mida keha suudab seedida ja bioloogilistel eesmärkidel kasutada – on suurem kui enamik taimseid valke.

Kas söödavaid putukaid on ohutu süüa?

Euroopa Toiduohutusameti (EFSA) teatatud terviseprobleemide hulka kuuluvad raskmetallide sisaldus, söötmis- ja töötlemistavad, metsikute ja inimtoiduks kasvatatavate putukate tarbimine ning antimikroobsete ainete ja antibiootikumide kasutamine põllumajanduses. Samuti on oluline märkida, et neil, kellel on karploomade allergia, on suurem risk putukaallergia tekkeks.

Lämbumis- ja sooleummistuse ohu vältimiseks on soovitatav rohutirtsude ja ritsikate jalad/tiivad (kui neid tervelt süüa) eemaldada. Kokkuvõttes soovitab EFSA riskide minimeerimiseks tarbida ainult inimtoiduks kasvatatud putukaid, mis on pärit mainekatelt tootjatelt, kes kontrollivad toitumis-, kasvu- ja töötlemistingimusi.

Seedetrakt on sisuliselt suust pärakusse kulgev toru, mis vastutab toitainete seedimise, imendumise ja transpordi eest. Seedetrakti funktsioon võimaldab meil kasvada, areneda ja tervist säilitada. Kuna seedetrakt on sageli esimene organ, mis puutub kokku keskkonnatoksiinide, patogeenide ja toidukomponentidega ning on vagusnärvi kaudu tihedalt seotud ajutegevuse, stressi ja meie emotsionaalse seisundiga, on seedehäired ja sümptomid kogu maailmas uskumatult levinud.

Võtmed:

 • Ingveri juur on tihedalt seotud kurkumitaimega. See aitab vähendada põletikku ja parandada mao- ja käärsoole motoorikat, iiveldust ja oksendamist.
 • Kurkumiin avaldab seedetrakti sümptomitega inimestele palju bioloogiliselt aktiivset kasu, sealhulgas põletikku ja valu vähendamist.
 • Senna on söödav puittaim, mis põhjustab käärsooles stimuleerivat lahtistavat toimet, mis suurendab soolestiku liikumist.
 • Linaseemnetel (jahvatatud ja õli) on nii spasmolüütiline kui ka lahtistav toime ning see on kasulik abivahend neile, kellel on põletikuline soolehaigus (IBD).
 • On näidatud, et paljud teised vürtsid, ürdid ja taimed parandavad seedimist, nagu sidrunmeliss, lambalääts, kardemon ja vahukommi juur.

Olenemata sellest, kas teil on diagnoositud seedehäire või mitte, sümptomid on esinenud aastaid või alles hiljuti, hea uudis on see, et teadus võib nüüd kinnitada seda, mida traditsiooniline meditsiin on praktiseerinud tuhandeid aastaid – taimedel on võime ravida väga erinevaid. seisundite ja vaevuste vastu ning parandada üldist tervist.

Ingveri kasulikkus seedimisele

Ingverijuur on õitsva mitmeaastase ürdi risoom (maa-alune juur), mis on tihedalt seotud teiste aromaatsete taimedega, nagu kurkum, galangal ja kardemon – millel kõigil on terapeutiline ja meditsiiniline kasu ning mida kasutatakse laialdaselt kogu maailma köökides.

Ingveri peamiste bioaktiivsete ainete hulka kuuluvad gingeroolid ja shogaoolid. Ingveri terapeutiline kasutamine on traditsiooniliselt suunatud põletikulistele ja seedehäiretele ning seda kasutatakse sageli seedehäirete, iivelduse, aeglase motoorika ja oksendamise korral.

Uuringud näitavad, et ingver kiirendab mao tühjenemist ja mao kokkutõmbeid – kaks funktsiooni, mis on kahjustatud patsientidel, kellel on hilinenud mao tühjenemine, hüpomotiilsus ja gastroparees – ning see on tõhus alternatiiv kõrge riskiga motoorika/prokineetiliste ravimite nagu domperidoon ja metoklopramiid.

Randomiseeritud kontrollitud uuringud näitavad, et 1,0–2,0 grammi ingverit päevas vähendab iiveldust ja oksendamist ning parandab mao funktsiooni võrreldes platseeboga. Leiti, et annus 0,5–2,0 g päevas on efektiivne keemiaravist põhjustatud iivelduse ja oksendamise vähendamisel.

Kaaluge ingveritee joomist mitu korda päevas (2,0 grammi portsjoni kohta) või 0,5–2,0 grammi ingverijuure ekstrakti päevas, et leevendada.

Kurkumi kasulikud omadused seedimisele

Kurkumivürts on erekollane vürts, mis saadakse ingveri perekonda kuuluva õitsva kurkumitaime juurest. Seda on kasutatud tuhandeid aastaid kogu maailma kultuurides meditsiinilistel eesmärkidel ning see on levinud vürts India, Aasia, Tai ja Lähis-Ida köögis. Kurkumijuure bioaktiivseid komponente tuntakse kurkuminoididena, kurkumiin on kõige tuntum ühend, millel on võimas põletikuvastane, valuvaigistav, vähivastane, neuroprotektiivne ja veresuhkrut tasakaalustav toime.

Lisateabe saamiseks külastage https://sexgod-me-gummies-official.top/et-seksuaaltervise-moistmine/

Contents