banner

We love to create unique, successfull templates for your websites

countdown Timer Expired

Days
Hours
Minutes
Seconds
Сергій Радкевич: Свої роботи я не можу сакральним мистецтвом назвати

Найчастіше це яскраво запаковані репродукції. Тому одним із наших завдань є показати, що існує щось відмінне https://svirzhcastle.org/ від стандартно-нав’язаного бачення сакрального. Ми представляємо якісне мистецтво з духовною наповненістю.

Храм, як у площині «схід — захід», так і у вертикалі, підпорядкований ідеї тричастинного членування світу. Він успадковує ідею як світового дерева з його тричастинною організацією, так і ідеї жертовного стовпа, адже головне культове дійство християнства полягає в спокутній жертві таїнства євхаристії. Тричастинних композицій у складній, вишуканій системі арочних перекрить, сполучень, перетину площин багато.

Тоді для дівчинки ці роботи здавалися неймовірними. Та вже через десятиліття Юлія Багринівська разом із цими майстрами здобувала свій перший досвід розпису церкви. Наразі для мене першоджерелом є тексти і пережиття того тексту, тобто в мене немає прив’язки до якогось кольору. Вважаю, що необхідним є дотримання канону, але канону догматичного богослов’я, а не такого візуально-оболонкового. Відповідно, навіть якщо цей колір є сталий для одежі Богородиці, я не вважаю його конче необхідним.

що таке сакральне мистецтво

Святинь з їхнім наступним утвердженням у суспільстві. Тенденціями традиціоналізму та пошуку нових форм святині. Коливається у широкому діапазоні від буквальних повторів у новому буд-ві відомих зразків – церква св. Бориса і Гліба у Борисполі (арх. Л. Скорик), собор у Макіївці (арх. Д. Яблонський) та низка дерев’яних церков на Зх. Конструктивно-просторових схем – церква св. Форм – лемківських завершень у церкві в Сокільниках під Львовом або у польс. Криниці та стилів минулого – церква св.

РЕЗОНАНСНА ФУНКЦІЯ САКРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА

Їхнє мистецтво тонке в нюансах, воно настільки класичне, наскільки й новаторське — і в цьому його цінність для сучасності, для нації, для Церкви. Для мене знаковий момент, такий, можна сказати, енергетичний заряд, дав уже небіжчик, професор Карло Звіринський. Хоч коротко, але ми мали з ним заняття.

Родині загиблого воїна з Тернопільщини вручили нагороду від Залужного «Сталевий Хрест»

Планові та композиційні рішення спрощуються, переважають 6- і 4-стовпні хрестово-купольні храми з однією главою, трьома абсидами, в плані не тільки не видовжені, а часто квадратні. Але це — не зниження рівня, а посилення тих елементів «мовчання» в архітектурі, які на заході характеризують романський стиль. Слід зазначити і посилення зв’язків галицьких будівельників з Угорщиною, Польщею, Моравією, і вплив Галича на північносхідну архітектуру та появу специфічних художніх принципів там за часів Андрія Боголюбського.

Ці речі не працюють в іконописі, духовній сфері та богослів’ї. PR, бізнес та менеджмент руйнують глибину. У цій сфері все працює навпаки, як обернена перспектива. Коли мої друзі починають надмірно рекламувати свої твори у соцмережах – це дуже додає ужитковості їх роботі і перетворює в свого роду сувенірщину. Житія становили частину богослужебної літератури, оскільки вони були необхідні для синаксарів та місяцесловів, — на кожен день року припадає кілька житій і пам’ятей святих. Як посібник для богослужіння був перекладений в Київській Русі так званий Пролог, він був доповнений різними повчаннями і дидактичними оповіданнями і став своєрідною енциклопедією східного християнства.

Вона може передаватися з покоління в покоління і бути реліквією, своєрідним деревом життя, одиницею виміру та координатою національної ідентичності. Ортодоксальні представники Церкви воліють не йти за новизною, а наслідувати анахроністичні пам’ятки та бачать в цій ужитковості глибину. Цим самим вони часто видиме та живе християнство перетворюють у звичайну шаблонну мертву форму служіння і знижують цінність нашої сфери та значення нашого покликання.